Blog

03.02.2020Vítězslav Ivičič

Plesová sezóna je v plném proudu, a spousta z vás si jistě lámu hlavu nad tím, co si vzít na sebe, abyste vypadli elegantně a vhodně s ohledem na akci, anebo hledáte tipy, jak váš outfit vylepšit. Dříve to bylo jednoduché, protože pravidla etikety byla jasná a neúprosná. Dnes je to volnější, ale přece je pár pravidel, kterých je dobré se držet.

Číst dále >
22.01.2020Vítězslav Ivičič

Spousta lidí podléhá současnému trendu logománie, sportovního oblečení a devadesátek, které zažívají renesanci. Pokud však chcete vypadat elegantně a stylově, podívejte se spíše na to, jak se oblékají ti, kteří v každé přímořské zemi vlastní jachtu, a letní vilu v Monaku a Biarritzu. Přinášíme vám 10 tipů, jak toho docílit.

Číst dále >
27.11.2019Vítězslav Ivičič

Džíny už dávno nejsou oblečením dělníků a amerických zlatokopů, a dnes tvoří nedomyslitelnou součást šatníku mužů i žen. Díky svojí univerzalitě a široké škále barev a střihů se hodí k tričku i ke košili a blazeru. Obvykle jsou vyrobeny z tuhé bavlněné látky, a když se naučíte, jak prát tmavé džíny, můžete prodloužit jejich životnost a stálost barev a střihu.

Číst dále >
11.06.2019Vítězslav Ivičič

Víte, jaký druh boty se hodí ke které události, a umíte různé typy bot pojmenovat? Tady najdete ty nejběžnější typy, s jakými se můžete setkat, a jaké by neměly chybět v botníku elegantního muže.

Číst dále >
10.04.2019Vítězslav Ivičič

O dress codu už jsme psali dříve, dnes si řekneme, co se k obleku určitě nehodí, a čeho se vyvarovat. Pokud chcete být vnímán jako pravý gentleman, čtěte dál a vyhněte se faux pas ve společnosti.

Číst dále >
12.02.2019Vítězslav Ivičič

Nejvíce tepla prý uniká hlavou, ale různé pokrývky hlavy mohou být i vkusným doplňkem vašeho outfitu. Pojďme se podívat jak a kam je (ne)nosit, protože zima je zima! Doporučujeme vlastnit teplou pletenou čepici na „běžné nošení“ a látkovou čepici či klobouk k elegantnějšímu oblečení, který na přechod z dopravního prostředku stačí i ve velké zimě.

Číst dále >
06.01.2019Vítězslav Ivičič

Nastalo období, kdy svetry nosíme více než kdy jindy. Víte však, po jakém materiálu se máte u svetru dívat? A co znamená Woolmark, nebo jak kvalitní je „vlněný“ svetr z řetězce za pár stovek? V tomto článku si řekneme něco o jejich materiálech, kdy a kam je nosit, a také jak o ně pečovat.

Číst dále >
13.11.2018Vítězslav Ivičič

Dress code neboli předepsaný oděv není něco, co vás má otravovat či omezovat. Je to oděv, který byste si měli obléct, abyste si na dané události nepřipadali nepatřičně či trapně, a vyhnuli se tak rozpačitým situacím a společenským faux pas. V Česku jaksi patří k národnímu sportu okázale opovrhovat pravidly, ale přijít na nějakou akci oblečený jinak, než jak si přeje hostitel, je velice vulgární a bezohledné, a pokud se tak obléci nechcete, raději zůstaňte doma. Tady je přehled nejčastějších dress codů, s jakými se můžete setkat.

Číst dále >
12.11.2018Vítězslav Ivičič

Existuje spousta kravatových uzlů, ale four-in-hand je asi tím nejznámějším a nejoblíbenějším. I když je nejjednodušší a zvládne jej každý, nic jim nezkazíte, a hodí se pro všechny příležitosti. Za svoje jméno vděčí pánům ze stejnojmenného londýnského klubu, kteří rádi sami kočírovali svoje čtyřspřeží, a kravatu si uvazovali právě tímto způsobem.

Číst dále >
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. | Další informace